Мусака од печени пиперки

Мусака од печени пиперки

Еве рецепт кој е идеален за оние кои го сакаат вкусот на печените пиперки! Малку подолго се подготвува, но вреди за вложеното време.

Состојки:

 • 400 гр мелено месо
 • 1 лажица маст
 • 1 главица кромид
 • сол
 • бибер
 • магдонос
 • црвена пипер
 • 4 јајца
 • брашно
 • презла
 • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text