Чоколадни рум коцки

Чоколадни рум коцки

Лесно брзо и за малку пари може да направите супер десерт за цело семејство, или пак за посебни пригоди.Направете совршени рум коцки.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 250 гр брашно
  • 100 мл масло
  • 15 гр какао
  • 100 гр шеќер
  • 1 прашок за пециво
  • 300 мл млеко
  • 50 мл рум

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Егзотичен сутлијаш

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта