Направете сок од краставица – содржи еден важен хормон

Направете сок од краставица – содржи еден важен хормон

Направете си сок  од краставица, таа е диетална, здрава, богата витамини и не дебелее, а содржи и важен хормон. Еве како делува:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text