Доручек или вечера за миг: Највкусните пица сендвичи (ВИДЕО)

Доручек или вечера за миг: Највкусните пица сендвичи (ВИДЕО)

За подготовката на ова јадење нема да ви биде потребно многу време. Сепак, ќе уживате во вкусот!

Состојки:

 • тост леб
 • сувомеснато по избор
 • кашкавал
 • кравјо сирење
 • оригано
 • кечап
 • јајца
 • сол

Начин на подготовка:

 1. Сувомеснатото изрендајте го или исечкајте го. На лебот прво ставете малку кечап, потоа рендано сувомеснато, кашкавал и малку кравјо сирење, додајте уште кечап и оригано. 
 2. На другото парче леб, на средината, исечете мал круг, па поклопете го лебот со фил, а во средината скршете јајце на око и посолете. 
 3. Печете на 200 степени 10 минути.

 

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text