Мајка ослабела 50 кила со еден напиток – го има секаде, многу е евтин а топи сало

Мајка ослабела 50 кила со еден напиток – го има секаде, многу е евтин а топи сало

Самохрана мајка била во депресија поради својата тежина, а потоа решила да ги земе нештата во свои раце и да си го промени животот.23-годишната Сиобан Торнтон која е мајка на тригодишно детенце, со помош на една напивка ослабела дури 50 килограми или буквално се преполовила.

Таа достигнала 111 килограми и паднала во депресија по пораѓајот. ЈАдела брза храна и нездрава храна, а потоа решила да си го смени животот, а во тоа и помогнал зелениот чај.

– Убедена сум дека првите 20 килограми ги симнав само со зелен чај, кој го пиев наутро и навечер. Метаболизмот ми се разработе, вели таа.

Таа вели дека намалила килограми но и обем на телото.

Зелениот чај е поздрав и од водата која е неопходна за живот. Нутриционистите го препорачуваат за секој ден, а еве и зошто е тоа така.Тој го штити телото од рак, па така оние кои пијат зелен чај имаат 12 поценти помал ризик да заболат од оваа тешка болест.

Зелениот чај го намалува ризикот од мозочен и срцев удар.

Овој чај ги штити и непцата и го јакне имунитетот.

Повеќе на Готви.мк:

(ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син

ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена сум!

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во венчаница

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text