Ако ве испече медуза на одмор лекот е во кујна – ова никако не го правете

Ако ве испече медуза на одмор лекот е во кујна – ова никако не го правете

Сите знаеме дека понекогаш одморот може да се претвори во хаос кога ќе не испече медуза. Морската вода може да ни создаде непријатност, а пред да отидете на лекар еве што треба, а што не треба да направите. решението како и секогаш е во кујната:Ако имате при рака, испеченото место треба да го полиете со сок од лимон кој ќе го намали отокот и печењето.

Никако на местото не треба да ставате алкохол, или вода.

Може да ставате и лед замотан во крпа на местото.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

singlepost_text