Ослабете без вежбање и гладување: 3 моќни напивки кои брзо ги топат масните наслаги (ВИДЕО)

Ослабете без вежбање и гладување: 3 моќни напивки кои брзо ги топат масните наслаги (ВИДЕО)

Водата во комбинација со некои состојки има својство да топи масни наслаги, испробајте!

Веруваме дека веќе добро знаете дека водата е главен сојузник во борбата против вишокот килограми и дека е препорачливо да пиете доволно од оваа течност.

Меѓутоа, доколку во водата додадете некои состојки – овој пијалак без боја, мирис и вкус ќе ги промени својствата и ќе стане моќна напивка која топи килограми.

Деталите погледнете ги во видеото:

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?