Не ја фрлајте кората од лубеница – еве какви лековити својства има

Не ја фрлајте кората од лубеница – еве какви лековити својства има

Лубеницата е царица на овошјето, супер е за летото, освежителна и вкусна, а она што малкумина го нзаат е дека нејзината кора има уште полековити дејства.Еве каква грешка правиме кога ја фрламе:

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text