ПОВКУСНО ОД МУСАКА: Специјалитет од рацете на Баба

ПОВКУСНО ОД МУСАКА: Специјалитет од рацете на Баба

Направете ручек за десетка по рецептот на баба. Брзо се прави, лесно е и достапно за сечиј џеб.Ќе уживате и ќе ви стане омилено јадење.

Богати кифли со фил кои крцкаат во уста.

Еве што ви е потребно и како се спремаат:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Егзотичен сутлијаш

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта