Рецепт за вкусни полнети пиперки: Вкусна комбинација од мелено месо и ориз!

Рецепт за вкусни полнети пиперки: Вкусна комбинација од мелено месо и ориз!

За следниот ручек ви предлагаме: вкусни полнети пиперки по рецептот на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

 • 1 кг пиперки
 • 600 гр мелено месо
 • 1 шолја ориз
 • 1 главица кромид
 • 2 лажици маст или масло
 • магдонос
 • сол
 • бибер
 • сув зачин
 • црвена пипер
 • 2 домати

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки