Измеша топла вода лимон и куркума – еликсир за здравје

Измеша топла вода лимон и куркума – еликсир за здравје

Сите знаеме колку е лимонот здрав и полн витамини, а куркумата исто така е зачин кој се препорачува, па ако ги споте добивате еликсир за телото.Го регулира шеќерот, делува против тешки болести, делува како антидепресив, помага за имунитет, спречување настинки и болести, се бори и канцерогени својства.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text