СЛАДОК ОТРОВ: Мрачната страна на белото чоколадо

СЛАДОК ОТРОВ: Мрачната страна на белото чоколадо

Белото чоколадо, кое многумина го обожаваат, всушност е мешавина од маснотии и хемиски ароми.

Нутриционистите предупредуваат дека овој производ неоправдано го носи името „чоколадо“, бидејќи не ја содржи главната состојка на вистинското чоколадо – какао.

Како што тврдат специјалистите за исхрана, произведувачите на бело чоколадо наместо какао путер користат други билни масти, па белото чоколадо не може да послужи ниту како најлоша замена за чоколадо.

Белото чоколадо е сладок отров кој не ги обезбедува неопходните витамини и минерали и нема апсолутно никаква хранлива вреднос, туку само калориска.

Експертите предупредуваат дека белото чоколадо многу потешко се вари од црното, бидејќи во најдобар случај содржи до 20 отсто какао путер, а околу 14 отсто од составот е сува млечна маса.

Остатокот е пред сè шеќер, па во 100 гр бело чоколадо има и до 57,1 грам јаглехидрати.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text