ИДЕАЛНА ЗА ГОРЕШТИНИТЕ: Диета со лубеница, ќе ве стопи за 5 дена

ИДЕАЛНА ЗА ГОРЕШТИНИТЕ: Диета со лубеница, ќе ве стопи за 5 дена

Оваа летна диета со лубеница ќе ви помогне да ослабете брзо, лесно и вкусно.ДЕН1

100 гр варено говедско меси со ориз и сос од домати, 1 кришка лубеница за ручек, а за вечера 1 кришка тост, 50 гр сирење и лубеница.

ДЕН2

Парче леб, 60 гр пилешко месо, 1 кришка лубеница за ручек, а за вечера 100 гр риба, 1 кришка тост и една кришка лубеница.

ДЕН3

Шпагети со сирење и сос од домати и лубеница за ручек, а за вечера салата од домати, краставица, пиперки, зелена салата и 1 кришка лубеница пооцна.

ДЕН4

1 чинија супа о зеленчук, 1 кришка леб, 50 гр пилешко, 1 кришка лубеница за ручек, 2 компири варени и лубеница за вечера.

ДЕН5

50 гр говедско и лубеница за ручек, а за вечера 50 гр сирење, 2 кришки леб, лубеница.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење