2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Читатели на Готви.мк кои летуваа на грчкиот остров Крф ни испраќаат дел од тамошните цени, конкретно на плажа на Агиос Георгиос:

Еспресо                                            2 Евра
Капучино                                          2,8 Евра
Нескафе                                           2,5 Евра
Фрапе                                               2,5 Евра
Чај                                                     2 Евра
Цеден сок                                        3,5 Евра
Коктели                                            7 Евра
Вино 1/2 литро                                6 Евра
Пиво                                                 3,5 Евра
Милк шејк                                        3,5 Евра
Сладолед порција                          5-6 Евра

Пица маргарита (за 2 лица)          12 Евра
Други пици (за 2 лица)                  15-20 Евра
Тост со шунка и кашкавал             3 Евра
Клуб сендвич                                  6 Евра
Салата ѕаѕики                                 3,5 Евра
Фета сирење во фурна                  4 Евра
Брускети                                           3,5 Евра
Грчка салата                                    6 Евра
Цезар салата                                   12 Евра
Туна салата                                     10 Евра
Свежа риба на скара                      25 Евра
Мешана скара (за 2 лица)              25 Евра

Праќајте ни вакви и слични информации за објава на Gotvi.mk на e-mail: gotvi@gotvi.mk или на Facebook страната на Готви.мк: https://www.facebook.com/Gotvi.mk/

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините