ВИДЕО РЕЦЕПТ за највкусната боранија!

ВИДЕО РЕЦЕПТ за највкусната боранија!

Подгответе вкусна боранија по рецептот на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 2 лажици масло
  • 1 главица кромид
  • 500 гр боранија
  • магдонос
  • сол
  • црвена пипер
  • 300 мл вода
  • 1/2 лажичка лук во прав

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text