Косата ќе расте како луда, здравје од коренот – оваа смеса е вредна злато

Косата ќе расте како луда, здравје од коренот – оваа смеса е вредна злато

Направете си смеса за коса со коприви која е вредна злато. Косата ќе расте како луда, ќе биде здрава, сјајна, некршлива и мазна. Еве што ви треба:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text