Овој зеленчук не го купуваме а е најздрав – го чисти телото, спречува болести и лечи се

Овој зеленчук не го купуваме а е најздрав – го чисти телото, спречува болести и лечи се

Во морето здрави намирници на пазарите, често го заобиколуваме и забораваме овој зеленчук, а тој е најздрав.

Се работи за црната ротквица која изобилува со здравје и витамини, помага за имунитет, го чисти организмот, лечи грип и настинки.

Ова се лековитите својства:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Пијани печурки

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Динстано телешко со печурки

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Брзо и посно: Печурки со сусам

singlepost_text