МЕГА ВКУСЕН ДЕСЕРТ: Нема да верувате како се прави, ви треба само млеко

МЕГА ВКУСЕН ДЕСЕРТ: Нема да верувате како се прави, ви треба само млеко

Вода, желатин, млеко, павлака, шеќер, ванила, малку овошје и калап и мешање. Ова е се што ви треба за мега вкусен десерт:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед