Брза урнебес салата

Брза урнебес салата

Направете урнебес салата по најбрз рецепт. Одлична за да не готвите и стоите до шпорет летово.

Состојки:

  • 500 гр сирење
  • 3 јајца
  • 3 лажици ајвар
  • 1 кромид
  • 2 лаж лута пиперка

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?