Брз летен десерт во тегла

Брз летен десерт во тегла

Летото го сакаме покрај одморите, и за прекрасните десерти. Направете совршен летен десерт во тегла, со кремав вкус на ванила и малина и тоа во тегличка.

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

 

singlepost_text