Picture of beautiful female legs on sky background

Потполно природен рецепт кој го раствора тромбот и лечи проширени вени

Руски рецепт за каша која раствора тромб се препорачува на сите кои имаат проблем со воспаление на површинските вени и патат од проширени вени.Се што ви е потребно да ја направите оваа каша е 250 грама лук и 15 лимони.

Сомелете го лукот во блендер и потоа додадете измиени лимони со кора и блендирајте се заедно. Се добро измешајте и сипете во стаклена тегла. Теглата немојте да ја затворате со капак, туку прекријте ја со газа.

Пијте една лажица дневно од оваа смеса со чаша топла вода.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо