ФОТО: Славица одгледала краставица од 4,6 килограми – нема да верувате

ФОТО: Славица одгледала краставица од 4,6 килограми – нема да верувате

Одгледана е краставица тешка неверојатни 4,6 килограми. Краставицата пораснала на нива во село Свонде кај Нови Град во Босна и Херцеговина, а долга е 66 сантиметри.

Ја одгледала Славица К. од Босна.

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа