Ги триеше ноктите со сода бикарбона – резултатот фантастичен

Ги триеше ноктите со сода бикарбона – резултатот фантастичен

Многу е евтина, помага за чистење, избелување, за здравје…сода бикарбона е решение за многу проблеми.Ако содата ја истриете на ноктите на рацете, ќе ги уништи сите бактерии, и ќе овозможи побрз раст на ноктите.

Потребно е да измешате во сад 3 лажици сода со 1 лажичка сол малку вода и етерично масло, да почекате 20 минути и смесата да ја нанесете на ноктите.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

РИЗНИЦА ОД ЗДРАВЈЕ: Сок од домати – 1001 причина зошто да го пиете

Како прави Италијанци: Направете вкусни брускети со домати

Закрепнете со кремаста чорба од домати и моркови

ПОДОБРО ОД БОЛОЊЕЗЕ: Сос од домати и босилек

Готово во два потега: Тестенини со шери домати

Никој нема да им одолее – Ќофтенца во сос од домати и пармезан

Смути со шери домати – нов здрав вкус во кујната