Еден зачин е решение на маката – нема да видите комарец, мува, мравка, бубашваба…

Еден зачин е решение на маката – нема да видите комарец, мува, мравка, бубашваба…

Сите бараме ефикасни решенија за да се ослободиме од инсектите во домот, а решението се крие во еден многу евтин зачин кој сите го користиме, особено на Балканот, за правење ручек.Се што ви треба е да ставите мелен пипер на ќошињата, до вратите или на местата каде најчесто излегуваат инсектите од домот.

Мравките, пајаците, комарците, мувите и бубашвабите ќе станат минато.

СОВЕТ: Не го правете ова ако дома имате мало дете или милениче.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате