Десерт „ДЕН И НОЌ” – се прави во чаша, нема печење

Десерт „ДЕН И НОЌ” – се прави во чаша, нема печење

Направете брз, чоколаден десерт, кој навистина се топи во уста. Се прави во чаша, нема печење туку се замрзнува, а вкусот е одличен:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед