Повторно високи температури – временска прогноза

Повторно високи температури – временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер особено вдолж Повардарието.Утринската температура ќе се движи од осум до 18, а дневната од 25 до 33 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 9.

Во Скопје слично време, сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 31 степен.

Следува период на сончево време со мала до умерена облачност. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед