Лења пита на брзина – видео деликатес

Лења пита на брзина – видео деликатес

Направете вкусна лења пита набрзина, со совршен фил од сирење. Брзо се прави, лесна е и вкусна.

Ова е се што ви треба:

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

РИЗНИЦА ОД ЗДРАВЈЕ: Сок од домати – 1001 причина зошто да го пиете

Како прави Италијанци: Направете вкусни брускети со домати

Закрепнете со кремаста чорба од домати и моркови

ПОДОБРО ОД БОЛОЊЕЗЕ: Сос од домати и босилек

Готово во два потега: Тестенини со шери домати

Никој нема да им одолее – Ќофтенца во сос од домати и пармезан

Смути со шери домати – нов здрав вкус во кујната

ТРИК НА ГОДИНАТА: Исечете 20 домати за 5 секунди