Домашен мајонез готов за 30 секунди – можно е ова е тајната

Домашен мајонез готов за 30 секунди – можно е ова е тајната

Направете домашен мајонез готов за 30 секунди. Навистина е можно, ви требаат 2 јајца, маслиново масло и сок од лимон. Се меша и имате совршен додаток за ручек, појадок или вечера.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате