Брза салата со маслинки – топчиња полни здравје

Брза салата со маслинки – топчиња полни здравје

Вкусот на летото на трпеза, направете вкусна салата со маслинки.

Состојки:

  • 250 гр маслинки
  • 250 гр сирење
  • магдонос
  • 50 гр маргарин
  • 100 гр ореви
  • зачини
  • сол

 

 

Маслинките се топчиња со богат и здрав вкус, превенираат канцер, го спречуваат предвременото стареење, ја подобруваат работата на желудникот, помагаат за сјај на кожата, помагаат за негативните ефекти од менопаузата.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)