Нагло паднаа температурите – ќе се врати ли пеколот?

Нагло паднаа температурите – ќе се врати ли пеколот?

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со пораст на дневната температура. Ќе дува повремено засилен северен ветер особено долж Поварадарието и во Пелагонија.Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 23 до 31 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 9.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени.

Следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура.

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

singlepost_text