ВИДЕО: Не мора да се мачите и да превртувате – вака се прави кајгана

ВИДЕО: Не мора да се мачите и да превртувате – вака се прави кајгана

Направете ја највкусната кајгана без да ја превртувате, да ви се кине, и да ве мачи. Се што треба е да ја пржите на путер и да ја разлеете со лажицата. Ова е посѕтапката за совршена кајгана:

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа