„БЕЛ ЕГИПЕТ” – торта за малку пари

„БЕЛ ЕГИПЕТ” – торта за малку пари

Направете торта која го носи името Бел Египет, а лесно и брзо се прави, нема мачење, достапна е за сечиј џеб.Ова е се што ви треба и начинот на кој се спрема:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани