СПАС ЗА ПЕКОЛНИТЕ ГОРЕШТИНИ: Оладете се и без клима, еве како

СПАС ЗА ПЕКОЛНИТЕ ГОРЕШТИНИ: Оладете се и без клима, еве како

Изгледа дека пролетта само прелета и наеднаш ни дојде летото. Жештините почнаа, а веројатно ќе биде уште полошо.Еве мали трикови кои ќе ви послужат во таквите денови, а ќе ви значат многу.

Коцки мраз – сѐшто треба да направите е пре вентилатор да ставите сад со коцки мраз. Наместете така што вентилаторот ќе дува директно во ни, а така ќе добиете свеж воздух.

Мраз во пешкир- мраз и шишиња со замрзната вода замотајте во пешкир, краевите врзете ги во чвор, па закачете ги меѓу две столици и пред нив ставете вентиалотр. Само внимавајте под оваа „инсталација“ да ставите легенче каде што ќе капе водата.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

Дали знаевте дека ЛИМОНОТ е поефикасен од никотински фластери за одвикнување од пушење?

Никотинот го убива телото – исчистете се со овие намирници