Наместо омекнувач користете го ова – три пати поевтино, отстранува дамки и непријатни миризби

Наместо омекнувач користете го ова – три пати поевтино, отстранува дамки и непријатни миризби

За вашата облека да биде кристално бела и да има свеж мирис, не мора да користите скапи детергенти и омекнувачи, кои се полни со хемикалии. Најдобар додаток во перењето на алишта може да ви биде алкхолниот оцет.Ова се причините зошто алкхолниот оцет треба да стане ваш главен додаток во перењето алишта и долна облека:

1. Половина шолја алкохолен оцет истурете врз облеката пред да ја ставите во машина. Оцетот ќе ја заштити бојата на облеката, ќе го зголеми ефектот на детергентот и ќе спречи на облеката да останат траги од детергент.

2. Користете оцет наместо омекнувач – истурете го во оделот за омекнувач и оцетот ќе ја одработи работата на омекнувачот.

3. Киселината во алкохолниот оцет успешно ќе ги отстрани дамките од дезодоранс и трагите од пот на белата облека.

4. Алкохолниот оцет ја чисти и самата машина, ги отстранува нечистотиите како и трагите од бигор и мувла.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

Дали знаевте дека ЛИМОНОТ е поефикасен од никотински фластери за одвикнување од пушење?

Никотинот го убива телото – исчистете се со овие намирници