ЛЕТНА ТАВА: Мусака од модри патлиџани

ЛЕТНА ТАВА: Мусака од модри патлиџани

Направете совршена летна тава за оцена 10. Вкусна, лесна и брза мусака со модри патлиџани. Еве како се спрема.

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани