Трослојна сладолед торта

Трослојна сладолед торта

Направете вкусна сладолед торта, која е идеална за најавените горештини. Три слоја, брза подготовка и сушер вкус, и дете ќе ја направи.Еве што ви треба:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани