Секоја домаќинка ќе заштеди време и пари – вашите стари плехови ќе блескаат за 7 денари

Секоја домаќинка ќе заштеди време и пари – вашите стари плехови ќе блескаат за 7 денари

Ако сакате едноставно, брзо и евтино решение за вашите плехови, тогаш ние ви препорачуваме да ги исчистите со сода бикарбона.Земете сода бикарбона и истурете ја на плехот, па ставете водород пероксид кој може да се купи во аптека. Ставете уште малку сода и оставете ја да отстои два часа.

Избришете со крпа и измијте.

Плеховите ќе блескаат.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед