Ставила малини во калап за мафини и додала 2 состојки: Овој десерт јадете го колку сакате! (ВИДЕО)

Ставила малини во калап за мафини и додала 2 состојки: Овој десерт јадете го колку сакате! (ВИДЕО)

Не само што брзо и лесно се прават, туку овие мафини се и многу вкусни и што е уште поважно – здрави!

Состојки:

  • малини
  • 2 банани
  • 4 јајца

Начин на подготовка:

  1. Изгмечете две банани, потоа во нив додајте и разматете 4 јајца. Со смесата прелијте ги малините кои сте ги ставиле во калап за мафини. 
  2. Печете 12 минути на 190 степени. Извадете го плехот од рерна и оставете ги мафините да се изладат, пред да ги извадите од плехот.

Уживајте!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text