Летни мафини – вкусот е совршен, го споделуваме со вас

Летни мафини – вкусот е совршен, го споделуваме со вас

Вкусни, меки, не се ронат, брзо и лесно се прават. Направете мафини со тиквици, еидеални за летото:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење