ИДЕАЛНА ЛЕТНА САЛАТА: Туна со тестенини и пченка

ИДЕАЛНА ЛЕТНА САЛАТА: Туна со тестенини и пченка

Подгответе вкусна и хранлива салата, која ќе ве освои со својот вкус!

Состојки:

  • 200 гр интегрални тестенини
  • 1 конзерва Тимко туна во парчиња
  • 150 гр пченка
  • 2 струка млад кромид
  • 100-150 гр посен мајонез
  • 1 лажичка сол
  • 1/2 лажичка бибер

Начин на подготовка:

  1. Во чинија ставете изладени тестенини и пченка. Лесно измешајте. Додајте кромид и туна. Сè измешајте да се изедначи. Посолете и побиберете по вкус.
  2. На крај додајте мајонез и сè добро соединете. Оставете во фрижидер добро да се излади па послужете.

 

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

singlepost_text