Фрапе од лубеница

Фрапе од лубеница

Оваа вкусна напивка помага во регулирање на крвниот притисок и е одлична ако сакате да изгубите вишок килограми…

Состојки:

  • половина шолја насечкана свежа краставица
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица сок од лимета или лимон
  • 2 шолји насечкана лубеница

Начин на подготовка:

  1. Состојките исчистете ги од коски. Парчињата овошје ставете ги во блендер. Додајте сок од лимон и мед. По желба додајте мраз.
  2. Сè добро изблендирајте и пијте ја напивката наутро, на празен стомак или помеѓу оброци.

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text