Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Сезоната на летни одмори е во полн ек. И годинава според истражувањата на домашните туристички агенции, најбарана дестинација за оние кои ќе летуваат на море е Грција.

Читатели на Готви.мк кои во моментов летуваат на грчкиот остров Крф ни испраќаат дел од тамошните цени:

2 лежалки и чадор      8 Евра/ден (на Глифада и по цени од 12 и 20 Евра/ден)
Гиро                             2,5 – 4 Евра
Палачинка                   3 – 4 Евра
Овошје                        1 – 4 Евра/кг (во зависност од видот на овошје)
Печива                         2 – 2,5 Евра

Печивата, велат тие, во пекарата на ланците на маркети „Лидл“ се движат помеѓу 0,5 и 1 Евро. Има поголем избор и на кроасани (со сирење, шунка и кашкавал, крем…) по истите цени.

Праќајте ни вакви и слични информации за објава на Gotvi.mk на gotvi@gotvi.mk или на Facebook страната на Готви.мк: https://www.facebook.com/Gotvi.mk/

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

singlepost_text