Трик од кујната: Со ова комарец нема да ве касне цело лето

Трик од кујната: Со ова комарец нема да ве касне цело лето

Ако го внесувате овој витамин, комарците нема да ве каснат цело лето. Здодевните комарци ќе исчезнат и нема да имате отоци и црвенило, како и непријатно чувство на чешање, само ако користите витамин Б1. Го има во зелените овошје и зеленчук, зелка, спанаќ, грашок, сончоглед, кељ…

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

singlepost_text