Измешајте ги овие состојки во сад – никогаш нема да видите прашина дома

Измешајте ги овие состојки во сад – никогаш нема да видите прашина дома

 Ако сакате да ви блеска мебелот и да немате прашина дома, се што ви треба се три состојки од кујната.

Состојки:

  • 1 литро вода
  • 1 лажица јаболков оцет
  • 1 лажица глицерин

 

 

Добро се мешаат состојките и се нанесуваат на памучна крпа, па се чисти со неа.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

 

singlepost_text