Похован модар патлиџан во рерна и во тава – два начини на подготовка (ВИДЕО)

Похован модар патлиџан во рерна и во тава – два начини на подготовка (ВИДЕО)

Рецепт за одличен похован модар патлиџан на два начини, во рерна и во тава. Двата начини се подеднакво добри и вкусни, а дознајте и која е специјалната состојка која дава уште подобар вкус.

Состојки:

  • 1 среден модар патлиџан
  • 3 јајца
  • 150 гр брашно
  • 100 гр презла
  • 150 гр инстант пире
  • сол
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани