Јаболковиот оцет има една намена која ќе ви заштеди куп пари

Јаболковиот оцет има една намена која ќе ви заштеди куп пари

Јаболковиот оцет е природен лек за многу тегоби, а неговото делотворно дејство се гледа и на работата на срцето. Има уште една примена за која ретко кој знае, а ќе ви обезбеди блескава насмевка.Избелувањето на забите е стоматолошки скап зафат, па наместо да давате куп пари за тоа, може да ги избелите со јаболков оцет.

Потребно е јаболков оцет една лажица да измешате со лажица вода и да ги исплакнете забите, нормално без да голтате.

Со редовна примена забите ќе ви бидат бели и ќе паднат и трагите од кафе и цигари.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text