Цела Македонија во жолта фаза – почнува пеколот

Цела Македонија во жолта фаза – почнува пеколот

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло.Попладне на повеќе места ќе има услови за појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, не е исклучено локално овие процеси да бидат и поинтензивни. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се движи во интервалот од 11 до 20 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Во Скопје и околината слично време со минимална температура од 18 степени, а максималната ќе достигне до 35 степени.

Ултравиолетовото зрачење ќе биде многу високо, а вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)