Како порано не се сетивме на ОВА? Неверојатно освежување од лубеница!

Како порано не се сетивме на ОВА? Неверојатно освежување од лубеница!

Таканаречените „смути“ напитоци можат да понудат вистинско летно освежување…Има различни рецепти за нивна подготовка, а ова видео со еден таков рецепт стана неверојатно популарно.

Но, погледнете сами за што станува збор. Ќе бидете воодушевени!

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко