Направете ја највкусната баклава

Направете ја највкусната баклава

Лесно, едноставно и навистина вкусно.На каналот на Практична жена се појави рецепт за Ролована баклава. По повод Рамазан ова е супер рецепт:Ова е постапката и потребните намирници:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед