НЕПЕЧЕН, КРЕМАСТ И БРЗ: Чизкејк од јагоди (ВИДЕО)

НЕПЕЧЕН, КРЕМАСТ И БРЗ: Чизкејк од јагоди (ВИДЕО)

Совршено време за десерт кој брзо се прави и не се пече!

Состојки:

  • 200 гр мелени бисквити
  • 50 гр путер

Состојки за прелив:

  • 400 гр крем сирење
  • 100 гр шеќер во прав
  • 200 гр слатка павлака
  • 2 лажици шеќер во прав
  • 8 гр желатин во прав
  • 25 мл топла вода
  • 75 мл млеко
  • екстракт од ванила

Инструкциите за начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО ЗАПИСОТ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед